עורך דיןעורך דין

עורך דין

עמוד ראשי
תחומי עיסוק
אודותינו
מן העיתונות
מזכירויות חברה
צור קשר
שתף |


צור קשר

NPLO - אוחנה ושות'. משרד עורכי דין

ריב"ל 7 תל אביב
67778 בית עמגר

משרד: 03-56-100-60
פקס: 03-56-100-70

דוא"ל:


דיני נזיקין וביטוח

דיני נזיקין וביטוח – פיצוי על הנזק
דיני נזיקין וביטוח שייכים לתחום המשפט האזרחי, והם עוסקים בסוגיית החיוב בעקבות נזקים שונים שנגרמים. החוק מגדיר מגוון סיטואציות, שבהן נגרם נזק לגופו של אדם או לרכושו, ובגין פגיעה זו הוא זכאי לתבוע פיצוי מהצד המזיק: תאונות מסוגים שונים (כמו תאונות דרכים ועבודה), תקיפה, מטרד, רשלנות, פרסום לשון הרע, גניבת עין (נזק למוניטין של גוף או מוצר) ועוד.

הפיצוי המקובל ביותר בתביעות נזיקין הוא פיצוי כספי, ושוויו מוערך על ידי בית המשפט בהתאם לתקנות שקיימות בנושא. בנוסף לכך, הנפגע יכול לקבל פיצוי בדמות צו עשה או צו מניעה, אשר יגררו פעולות מסויימות מהצד המזיק בתור פיצוי על העוול שהוא גרם.

דיני נזיקין וביטוח – משמעות האחריות למעשה
אחת השאלות המכריעות ביותר, שנדונות בתחום של דיני נזיקין וביטוח, היא שאלת האחריות של המזיק – כלומר, עד כמה המזיק אחראי לנזק שנגרם, ועד כמה הוא היה יכול לשלוט בתוצאות של מעשיו.

פיצויים המוכרים מאוד לכולנו הם פיצויים על תאונות דרכים, המתבססים על התפיסה של אחריות מוחלטת. במסגרת דיני נזיקין וביטוח משמעותה של אחריות מוחלטת היא, שניתן לחייב את המזיק בתשלום פיצויים לניזוק, גם במקרה שהוא לא היה יכול לשלוט במעשיו. מבחינת דיני נזיקין וביטוח פירוש הדבר הוא, שהנפגע יהיה רשאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח של הפוגע, גם אם הוא אשם במידה מסויימת בפגיעה.

משטר פיצויים נוסף מהתחום של דיני נזיקין וביטוח הוא פיצויים בגין רשלנות רפואית. במקרה זה, האחריות שמוטלת על המזיק איננה מוחלטת, מפני שהחוק לא מפרט חוקי "עשה ואל תעשה", אלא דורש מהרופא להיצמד לסטנדרטים המקובלים בתחום. במקרה שניתן להוכיח, שהרופא פעל באופן בלתי סביר, והיה יכול למנוע את הפגיעה, שנגרמה או לצמצם אותה אילו היה פועל אחרת - מוטלת עליו האחריות למעשה, ועל פי דיני נזיקין וביטוח הוא מחוייב בתשלום פיצויים בגין רשלנות רפואית.

דיני נזיקין וביטוח – מתי מגישים את התביעה?
כאשר מדובר בנזקי גוף, תביעות פיצויים בתחום של דיני נזיקין וביטוח מוגשות בדרך כלל בתוך תקופה של שנה. במשך תקופה זו הנפגע יכול לעבור את כל הטיפולים והבדיקות הרפואיות שנחוצות לו, אשר ירכיבו יחד פרופיל מלא של היקף הנזק שנגרם לו. בנוסף לכך, לשם קבלת סכום מירבי בתביעות עבור דיני נזיקין וביטוח, רצוי להיוועץ עם רופאים מומחים מכל התחומים הרלוונטיים, וזאת על מנת לכסות הוצאות עתידיות עלולות להיגזר כתוצאה מהפגיעה.

שווי הפיצויים בתחום של דיני נזיקין וביטוח מתבסס בעיקר על המסמכים הרפואיים שמגיש הנפגע, ולכן חשוב לערוך תיעוד מסודר של כל ההוצאות והסעד הרפואי, שהנפגע נזקק לו בעקבות הפגיעה. דבר זה רלוונטי במיוחד במקרים של פגיעות גוף קלות, מפני שכאשר לא נותרות עדויות פיזיות לנזק, והאמצעי היחיד להוכיח את קיומן הוא באמצעות מסמכים רפואיים.

עורך דין דיני נזיקין וביטוח
בתביעות על נזקי גוף ורכוש חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין, המתמחה בתחום של דיני נזיקין וביטוח . הטיפול בתחום זה מצריך בקיאות רבה, לא רק בחוקים שתחת דיני נזיקין וביטוח , אלא גם הבנה מעמיקה של ההשלכות הרפואיות של הנזק.

ליווי של עורך דין מומחה בתחום דיני נזיקין וביטוח יעזור לכם לאסוף את מלוא הראיות, ולהבין את מלוא הזכויות שמגיעות לכם במקרים של דיני נזיקין וביטוח . לדוגמא – במקרים רבים של רשלנות רפואית, כמו רשלנות בזמן לידה, היולדת אפילו אינה יודעת שהסיבה לסיבוכים בלידה או לפגיעות שנגרמו לתינוק - מקורן ברשלנות רפואית. לכן, בכל מצב שקיים חשד חשוב לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום של דיני נזיקין וביטוח, על מנת לוודא שאתם מקבלים את מלוא הזכויות שמגיעות לכם.


האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד, אנו ממליצים להיוועץ בעורך דין לפני נקיטת כל פעולה, כל סתירה בין האמור באתר לבין האמור בהוראות החקיקה ו/או חקיקת המשנה, נוסח האחרון יגבר. בברכה, עורכי דין NPLO משרד

עמוד ראשי    :     אודותינו    :     תחומי עיסוק    :     עורך דין    :     מגנא    :     אתר טופס    :     עורך דין    :     צור קשר

Copyright © NPLO Nathaniel Perez Law Office, 2008, All Rights Reserved  |  Privacy Policy