עורך דיןעורך דין

עורך דין

עמוד ראשי
תחומי עיסוק
אודותינו
מן העיתונות
מזכירויות חברה
צור קשר
שתף |


צור קשר

NPLO - אוחנה ושות'. משרד עורכי דין

ריב"ל 7 תל אביב
67778 בית עמגר

משרד: 03-56-100-60
פקס: 03-56-100-70

דוא"ל:


ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה מסחרית – להגיע מוכנים לבית המשפט
ליטיגציה מסחרית נחשבת לתחום התמחות בפני עצמו במשפט המסחרי. ליטיגציה מסחרית דורשת מעורך דין מיומנויות וכישורים כגון בקיאות עמוקה במקצוע, כישורים דמגוגיים, יושרה מקצועית ועוד. במאמר זה נסביר על תהליכי ליטיגציה מסחרית ועל חשיבותם לכלכלה המודרנית.

מהי ליטיגציה מסחרית ?
המילה ליטיגציה מתייחסת לתהליכי התדיינות בבית המשפט. קיימים שני סוגים של ליטיגציה:

  • ליטיגציה פלילית – ייצוג בבית המשפט בתחום הפלילים.
  • ליטיגציה אזרחית – ייצוג בבית המשפט בסוגיות אזרחיות.


ליטיגציה מסחרית שייכת לתחום הליגיצטיה האזרחית, והיא כוללת את הטיפול בכל סכסוך מסחרי, אשר מצריך פנייה לערכאות משפטיות. מצב כזה דורש את המיומנויות והידע של עורך דין מסחרי, שמתמחה בתחום של ליטיגציה מסחרית , כלומר – ייצוג לקוחות משני הצדדים בבית משפט.

החשיבות של עורך דין המתמחה בתחום של ליטיגציה מסחרית
כיום פושטת ההכרה בעולם המשפטי, שעורך דין מסחרי מן השורה, אשר מנהל את עסקיו של הלקוח ביום יום, אינו בהכרח המועמד המתאים ביותר לייצוגו בפני בית המשפט. התחום של ליטיגציה מסחרית דורש מיומנות מיוחדת– עורך דין ליטיגציה מסחרית מומחה ביצירת תקשורת טובה בין הגורמים השונים הנוכחים בעת משפט על רקע מסחרי: עדים, תובע, שופט וכו'. רק הבנה מעמיקה של מערכת היחסים המורכבת שנרקמת בבית משפט, מאפשרת לעורך דין מומחה בתחום של ליטיגציה מסחרית לפעול למען האינטרסים של הלקוח שלו בצורה המיטבית.

עורך דין שמתמחה בתחום של ליטיגציה מסחרית הוא כריזמתי, מהיר חשיבה, בעל כושר שכנוע טוב ויכולות מניפולציה גבוהות. לכן, רוב המשרדים של עורכי דין מסחריים בארץ מפעילים כיום מחלקות מיוחדות של ליטיגציה מסחרית, אשר מתמחות בהכשרת עורכי דין למשימה של ייצוג לקוחות בבית משפט.

עצות חשובות לאדם המעורב בסכסוך מסחרי
ליטיגציה מסחרית, שנעשית על ידי עורך דין מקצועי ומומחה יכולה להביא במהרה לפתרון בעיות משפטיות רבות בתחום של מסחר ושוק ההון, אבל על מנת להשיג את מירב התוצאות להלן מספר עצות שכדאי ליישם:

  • מיד לאחר התעוררות הבעיה, פנו לייעוץ אצל עורך דין, אשר מתמחה בתחום של ליטיגציה מסחרית. אם תפעלו על פי הוראותיו, תגבירו את הסיכויים שלכם לקבל את תוצאות המשפט הטובות ביותר, ובמקרים מסויימים אף להימנע מהמשפט, ולפתור את הסכסוך מול הצד השני בעזרת עורכי הדין בלבד. חשוב לדעת, שרוב הטעויות נעשות דווקא בשלבים המוקדמים של סכסוכים מסחריים, והן בעלות השפעה כבדת משקל תוצאות המשפט לאחר מכן. לכן, פנייה אל עורך דין, שמומחה בתחום של ליטיגציה מסחרית תעזור לכם לפעול באופן החכם ביותר, אשר יביא למימוש מירבי של האינטרסים שלכם בסכסוך.

  • לעולם אל תסכימו להכניס שינויים בחוזים או להיקשר בהסכמים בעל פה.

  • לאחר התפתחות סכסוך מסחרי נסו לזהות, האם הצד השני מעוניין בפיתרון, או שהוא רק מנסה "לחלוב" מכם כסף דרך מערכת המשפט. אם זהו המקרה הראשון, ייתכן שתוכלו להגיע להסדר באמצעות בורר, שמתמחה בתחום המסחר. אם מדובר ביריב מהסוג השני, פנו מייד אל עורך דין מומחה בהליכי ליטיגציה מסחרית, על מנת לסיים את העניין כמה שיותר מהר.

  • גבו במסמכים את כל ההסדרים והבעיות שבהן נתקלתם במהלך העבודה מול הצד השני. במקרה שסכסוך כלשהו יתדרדר למצב, שבו תזדקקו להתערבות משפטית, מסמכים אלו יוכלו לשמש את עורך דינכם כראיות חשובות בתהליך של ליטיגציה מסחרית .לסיכום – אם הגעתם למצב שתיק בעניינכם מגיע לבית משפט, אתם זכאים לייצוג הולם ומקצועי מצד אדם שמתמחה בכך. פנייה לשירותיו של עורך דין ליטיגציה מסחרית, תאפשר לכם לפתור את הסכסוך במהירות, ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם.


האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד, אנו ממליצים להיוועץ בעורך דין לפני נקיטת כל פעולה, כל סתירה בין האמור באתר לבין האמור בהוראות החקיקה ו/או חקיקת המשנה, נוסח האחרון יגבר. בברכה, עורכי דין NPLO משרד

עמוד ראשי    :     אודותינו    :     תחומי עיסוק    :     עורך דין    :     מגנא    :     אתר טופס    :     עורך דין    :     צור קשר

Copyright © NPLO Nathaniel Perez Law Office, 2008, All Rights Reserved  |  Privacy Policy