עורך דיןעורך דין

עורך דין

עמוד ראשי
תחומי עיסוק
אודותינו
מן העיתונות
מזכירויות חברה
צור קשר
שתף |


צור קשר

NPLO - אוחנה ושות'. משרד עורכי דין

ריב"ל 7 תל אביב
67778 בית עמגר

משרד: 03-56-100-60
פקס: 03-56-100-70

דוא"ל:


מסחרי / שוק ההון

משפט מסחרי
משפט מסחרי נכלל תחת משפט אזרחי, אשר מכיל קשת רחבה של תחומים מעולם הדין. תחת משפט אזרחי נכללים כל התחומים המשפטיים, אשר מכסים סוגיות שבין אדם לחברו. למשל: דיני חוזים, אשר עוסקים בסוגיות שונות מהתחום של חתימה על חוזים בין שני צדדים או יותר, כמו – כיצד מתמודדים עם הפרה של חוזה? אילו סעיפים חוזה צריך לכלול? מתי חוזה מאבד תוקף? וכד'.

אחד התחומים העיקרים תחת משפט אזרחי הוא משפט מסחרי , אשר עוסק בדינים שרלוונטיים לתחום התעשייה והמסחר. רוב הסוגיות שנדונות במסגרת משפט מסחרי נוגעות לחברות וגופי מסחר, למשל: חוקים לפירוק חברה מסחרית, טיפול במקרים של פשיטת רגל, חתימה על חוזים עם משקיעים ועוד.

שוק ההון ומשפט מסחרי
מטרת קיומו של שוק ההון היא להפגיש בין גופים וחברות שונים אשר זקוקים למימון כלכלי, לבין גורמים פרטיים ומסחריים, אשר מעוניינים להשקיע בהם. מדובר בכלי מרכזי בכלכלה של ימינו, מפני שללא שוק ההון, חברות לא היו יכולות להציע את שירותיהן ומוצריהן לציבור הרחב, ומנגד בעלי ההון לא היו יכולים להשתמש בכספם בשום דרך שתהיה רווחית עבורם.

שוק ההון מתחלק לשני תחומים – שוק המניות ושוק האג"ח (איגרות חוב). בנוסף לגופים המסחריים שפועלים בו, שוק ההון כולל גם גופים כמו הבורסה, חברות ביטוח, בנקים למסחר וכו'.

כפי שקל להבין, שוק ההון נתמך על ידי פעילות רבה בתחום המשפטי, אשר מגבה את העסקאות ומלווה את תהליכי חתימת ההסכמים בין הצדדים השונים.

עורך דין מסחרי
עורך דין מסחרי הוא בעצם הגורם שמייצג חברות, אגודות ומשקיעים פרטיים בתהליכים שונים המתבצעים בשוק ההון. בין השאר, עורך דין מסחרי עוסק בפעילויות כגון:
  • ליווי משפטי של עסקאות שונות של שוק ההון
  • ליווי וייעוץ בעסקאות רכש ומכירה
  • ייעוץ בתחום של דיני חוזים
  • ייצוג משקיעים בתהליכי השקעות בחברות ותאגידים
  • בירור בסכסוכים שונים בתחום המסחר

ועוד ועוד..

במסגרת שוק ההון מתנהלות מידי יום עסקאות בשווי מיליוני שקלים ואף יותר, אשר על מנת להתנהל כהלכה הן מצריכות ליווי צמוד ובדיקות מדוקדקות של מומחים מתחום המשפט.

מתי נזדקק לשירותי עורך דין מסחרי ?
בכל התהליכים שקשורים אל שוק ההון ניתן לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין מסחרי , אשר ימליץ לכם לגבי צעדים רצויים להמשך, וייצג אתכם בבית המשפט או בהליך משפטי אחר (למשל – הגשת תביעה). עורך דין מסחרי בקיא בכל החוקים הרלוונטיים אל שוק ההון , ולכן יוכל לייצג אתכם באופן מקצועי ויעיל בתהליכי משא ומתן, כך שהרווח שלכם מהעסקאות יהיה מקסימאלי. באופן כללי, ליווי של עורך דין מסחרי דרוש בכל פעילות שנוגעת לתחומי הכלכלה, המסחר, התעשייה, צרכנות, חתימה על חוזים וכו'.

חשוב לדעת, כי למרות שמשפט מסחרי נוגע בעיקר לסוגיות משפטיות של חברות וגופים מסחריים, יש לו נגיעה רבה גם בתחום העשייה הפרטית בתחום המסחר. למשל, אם אדם ממציא פטנט, עליו לפנות אל עורך דין מסחרי לשם ייעוץ משפטי ובדיקות משפטיות נחוצות (למשל, בדיקה שפטנט זה לא קיים כבר לפני כן ע"י ממציא אחר). בכל תהליך מסחרי, אשר נוגע אל שוק ההון, חשוב להיוועץ בעורך דין לפני שפונים לגורמים אחרים, על מנת למנוע מצב שבו גורם זר ינצל לרעה את חוסר הידע שלכם בנושא.


האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד, אנו ממליצים להיוועץ בעורך דין לפני נקיטת כל פעולה, כל סתירה בין האמור באתר לבין האמור בהוראות החקיקה ו/או חקיקת המשנה, נוסח האחרון יגבר. בברכה, עורכי דין NPLO משרד

עמוד ראשי    :     אודותינו    :     תחומי עיסוק    :     עורך דין    :     מגנא    :     אתר טופס    :     עורך דין    :     צור קשר

Copyright © NPLO Nathaniel Perez Law Office, 2008, All Rights Reserved  |  Privacy Policy